Visiškai išvengti nepageidaujamų ar kenkėjiškų el.laiškų yra sunku – ne visiems priimtina slėpti savo el. pašto adresą, neskelbti jo internete. Taip pat negalite būti įsitikinęs, kad kenkėjiška programinė įranga jo nesužinos iš kolegos ar draugo užkrėsto kompiuterio.
Žemiau pateikiami patarimai, padėsiantys išvengti ar sumažinti tokių laiškų antplūdį:
• Įdiekite antivirusinę programą. Su nepageidaujamais elektroniniais laiškais keliauja ir kenkėjiška programinė įranga, todėl, peržiūrėję tokį laišką ar paspaudę nuorodas jame, galite atverti kelią kenkėjiškai programinei įrangai patekti į jūsų sistemą.
• Neatidarinėkite prisegtų bylų, kurios buvo gautos el. paštu iš nežinomo siuntėjo. Jei gavote laišką, kurio nelaukėte, su prisegta byla – pagalvokite, ar verta ją atidaryti. Jokiu būdu neatidarinėkite vykdomųjų bylų su plėtiniais .exe, .scr, .com ir t. t., net jei jos ir pateikiamos, pvz., ZIP archyve. Nusikaltėliai siunčia ir kitokio pobūdžio bylas, pvz., dokumentus .pdf, .doc formatu ar multimedijos bylas, siekdami išnaudoti egzistuojančias spragas šių formatų peržiūrai skirtoje programinėje įrangoje.
• Būkite atidūs, registruodamiesi tinklalapiuose. Jeigu internetinis puslapis prašo jūsų užsiregistruoti, būtina įdėmiai perskaitykite sąlygas ir įsitikinkite, jog žinote, kur registruojatės ir kodėl reikalinga ši informacija. Laikinoms svetainių registracijoms naudokite tokias paslaugas kaip pvz. https://temp-mail.org