Ar Smart-ID ir m. parašas yra saugu? Taip ir ne. Technologiškai pačios autentifikavimo/pasirašymo priemonės yra saugios, tačiau šių technologijų saugumo grėsmė – mes, žmonės, nes dėl savo veiksmų ar nežinojimo, šios technologijos gali tapti nesaugios ir nuostolingos.
Turbūt daugelis mūsų naudoją Smart-ID ar mobilųjį parašą. Naudodami šiuos e. parašus galite prisijungti prie elektronines paslaugas teikiančių interneto portalų, elektroninės bankininkystės sistemų, pasirašyti įvariausius dokumentus ir pan.
Siekiant išvengti materialinių ar net reputacinių praradimų, rekomenduojama:
• Niekada neatskleiskite savo PIN1 ir PIN2 kodų kitiems;
• Įsitikinkite, kad „Smart-ID“ programėlės patvirtinimo kodas sutampa su elektroninėje paslaugoje pateiktu kodu (Socialinė inžinerija);
• Apsaugokite savo išmanųjį įrenginį, naudodami ekrano užraktą.
Praktikoje teko girdėti realių atvejų, kai kibernetinio nusikaltimo aukos gaudavo kenksmingus el. laiškus su padirbtais banko prisijungimo langais, ten įvesdavo savo prisijungimo duomenis. Atrodo kaip ir nieko daugiau neturėtų įvykti, nes naudojamos papildomos saugumo priemonės? Deja, kibernetinis nusikaltėlis pavogtus aukos prisijungimo duomenis įvesdavo banko svetainėje, nusikaltimo aukos gaudavo patvirtinimo užklausas, jas patvirtindavo ir atidžiai nepatikrindavo, kad atsiųstas Smart-ID ar m. parašo identifikacinis kodas nesutampa su ekrano lange jiems atvaizduojamu kodu…